Motorové oleje ENEOSVýhoda - Prokázaná 2% zvýšení úspory paliva oproti olejům GF-4

Sustina využívá vlastní Nippon Oil „W BASE“ technologii olejového základu, jejímž výsledkem je vysoce stabilní olej ve všech teplotních režimech.
Olej vyrobený technologií SUSTINA je velmi tekutý při nízkých teplotách, významě snižuje třecí ztráty motoru a tím zvyšuje účinnost paliva o více jak 2% při srovnání se současnými oleji specifikace GF-4 stejné viskozity.

 

W BASE technologie - Vysoký viskozitní index základového oleje.
Běžný syntetický základový olej je tvořen uhlovodíkovými molekulami s kruhovou strukturou. Při pohybu se tato struktura molekul má snahu do sebe zaklesnout a zpomalit svůj pohyb, to se děje především u nízkých teplot oleje kdy je viskozita oleje vysoká.
W BASE technologie restrukturalizuje uhlovodíkovou strukturu na přímou linii umožnující bezkolizní pohyb molekul při velice nízkých teplotách a snižuje tím třecí ztráty motoru a znižuje spotřebu paliva.

 

Výhoda – větší životnost a čistota motoru
SUSTINA motorový olej s aditivy zajišťující vyjímečnou dlouhodobou čistotu motoru. SUSTINA používá bezsírnaté ZP přísady, patentované aditivum zásadně omezuje vznik kyselin síry a udržuje motor ve vyjimečné čistotě bez úsad po celou dobu jeho provozu.

 

ZP Technologie – Bezsírnatá aditíva
Většina současných olejů obsahují aditiva pro zabezpečení čistoty oleje na bázi zinku, ZinkDialkylDithiofosfátu (ZDDP/ZDTP) k zabezpečení motoru proti opotřebení.
K dosažení čistoty motorových součástek jsou používány detergenty pohlcující prach a nečistoty z kritických míst, které jsou následně filtrovány.

Typický ZDDP je přísada zamezující kontakt kov-kov a vytváří ochranou vrstvu na součástkách. Tyto přísady obsahují síru, jenž při vyšších teplotách spolu s vodou a kyslíkem vytváří kyseliny síry. Tyto kyseliny následně degradují detergentní aditiva v oleji. Tyto se vyčerpávají, olej již dále neváže nečistoty a saze, a následuje jejich usazování na součástkách motoru. Sustina je vyrobena na bázi ZP technologie s revolučním novým aditivem proti opotřebení, které již neobsahuje síru. Absence síry v oleji zamezí jeho degradaci a zvyšuje jeho schopnosti proti opotřebení přičemž motor zůstává bez karbonových úsad.

Přehled olejů ENEOS v pdf

Oleje ENEOS můžete zakoupit v našem E-shopu

 

Centrála a prodejna

Poděbradská 261/61, Praha  9, 198 00
tel.: 225 341 010, e-mail: prodej@elancar.cz
Otevřeno: Po –  Pá  8:00 - 19:00, So 9:00 - 12:00

Prodejna - Praha 4

Pikovická  208/9, Praha  4, 147 00
tel.: 244 461 330, e-mail: branik@elancar.cz
Otevřeno: Po – Pá  8:00 – 18:00

Rychlý kontakt

tel.: 225 341 010
objednávky, ceny, dostupnost, technické informace